Ev » Dünya » ABD, Venezuela Uçuşlarını Durdurdu

ABD, Venezuela Uçuşlarını Durdurdu

ABD Ulaştırma Bakanlığı Çarşamba günü ABD İle Venezuela arasındaki tüm ticari yolcu ve kargo uçağı seferlerinin güvenlik gerekçesiyle askıya alındığını bildirdi.

İç Güvenlik Bakanlığından Yapılan açıklamada “Venezuela’daki koşullar bu ülkeye ya da bu ülkeden seyahat eden yolcuların, uçakları ve mürettebatın güvenliğini tehdit ediyor” dendi.
ABD, Venezuela’da dört ay önce yapılan genel seçimlerin ardından muhalif lider Juan Guaido’ya destek veriyor ve Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’ya baskı uyguluyor.

En son olarak Uluslararası Af Örgütü, Venezuela lideri Nicolas Maduro’nun Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasını istedi.

Af örgütü tarafından yeni yayınlanan raporda ülkede “Ağır insan hakları ihlalleri, gıda ve ilaç sıkıntıları, şiddetin yayılması ve acil adalet ihtiyacının” bulunduğuna dikkat çekildi ve “Aralarında Nicolas Maduro’nun da bulunduğu üst seviyedeki yöneticiler tüm bu şiddet eylemlerinden haberdarlar ve bunu önlemek adına adım atmıyor olayları soruşturmuyorlar” diye açıklama yapıldı.

İlgili Haber

Avrupa Birliği ve üye ülkeler aleyhine suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunda, Avrupa’ya yönelik mülteci krizinde önemli rol oynayan İtalya, Fransa ve Almanya tanımlandı. Uluslararası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir